Water blob snadno a rychle

Za okny se začíná oteplovat, léto klepe na dveře. Děti začínají skotačit na zahradě a vy stále přemýšlíte, jakou novou zábavu jim vymyslet. Ideální pro parné dny je water blob, vodní polštář. Jde o folii napuštěnou vodou, na které se dá skákat, dělat kotrmelce, ležet, zkrátka dělat vše, co vaše ratolesti napadne. Water blob si můžete relativně snadno a levně vytvořit i sami.

Co budete potřebovat:

  • Plastovou folii (rozměry záleží na tom, jak velký water blob chcete),
  • žehličku,
  • pergamenový papír.

Jak na to:

  1. Plastovou folii rozprostřeme a přeložíme na půlky.
  2. Pergamenový papír dlouhý zhruba 50 cm přeložíme na půl a nakreslíme na něj podélnou čáru asi 5 cm od okraje. Papír bude sloužit jako pomůcka při žehlení.Obri-vodni-polstar-na-zahradu-za-300-Kc1
  3. Jednou polovinou papír zasuneme pod folii a druhou půlku dáme přes folii. Přiložíme žehličku (na maximální výkon) a pomalu budeme přejíždět. Folie se začne tavit.

Obri-vodni-polstar-na-zahradu-za-300-Kc1-2Obri-vodni-polstar-na-zahradu-za-300-Kc2

4. Tavíme po celém obvodu folie.

Pozor: žehlička se nikdy nesmí dotknout samotné folie!

 

5. V rohu folie prořízneme díru na hadici.

6. Hadici vsuneme dovnitř a napustíme polštář vodou.

Obri-vodni-polstar-na-zahradu-za-300-Kc5

7. Díru po hadici pak buď zatavíme, nebo přelepíme kvalitní kobercovou páskou.Obri-vodni-polstar-na-zahradu-za-300-Kc3 Obri-vodni-polstar-na-zahradu-za-300-Kc6

 

 

 

 

 

Hurá, je hotovo! Vaše děti můžou řádit.

Tip: Pro zajímavější water blob přidejte do vody barvivo.

Upozornění: Water blob postavte na rovnou plochu bez kamínků a věcí, které by jej mohly protrhnout. Pro jistotu doporučujeme pod polštář dát plátno.

O autorovi

Reply