Vyrábíme řetízkové náušnice

Tento článek vám může sloužit jako návod, jak si jednoduše vyrobit korálkové náušnice na řetízku, které jsou už několik let moderní a prodávají se skoro všude.

Co budete potřebovat:

Určitě štípací a ketlovací kleště;

Řetízek (stačí pět oček);

Náušnicové háčky jsou nezbytné;

Pevný drát (nejlépe 0,8 mm);

DSC03204

Větší korálek a malé korálky libovolné barevné kombinace (větší korálek je velikosti 10 mm, malé 4 – 6 mm).

Postup:

Řetízky kupte tzv. polotovary, to znamená, že budete mít v sáčku několik kratších řetízků. Pomocí ketlovacích kleští si roztáhněte očko tak, abyste měli řetízek dlouhý pět oček, pokud budete pracovat přesně podle našeho návodu.

DSC03203

Nejprve si na každý korálek uděláme pomocí kleští ketlovací očka. Ketlovací očko uděláte jednoduše tak, že ketlovacími kleštěmi zahnete drát do tvaru kroužku, nebo kapičky. Největší korálek ketlovacím očkem připevníme k jednomu konci řetízku. Poté budeme ostatní korálky připevňovat k řetízku. Zde je prostor pro vaši fantazii. V návodu na každém očku řetízku visí jeden korálek, ale vy na jedno očko můžete navěsit korálků více. Záleží, jak chcete, aby výsledná náušnice vypadala. Až si všechny korálky pěkně naaranžujete, připevníte ozdobený řetízek k náušnicovému háčku. A máte hotový jeden kus. Druhý uděláte obdobně. Náušnice si nakonec navěste do oušek a běžte se podívat do zrcadla, jak vám sluší. Určitě budou. A předpokládám, že vám kamarádky budou závidět a budou se ptát, kolik vás to stálo.

Výsledná cena

Na takovou vysokou sumu, za jakou je nabízejí v obchodě, určitě nedosáhnete. Teda v případě, že vlastníte doma v zásobách kleště a drát. Nejvíce totiž stojí kleště a drát, a to kolem sta korun. Ostatní materiály seženete do 20 – 30 Kč.

Časová náročnost

Kdo nemá s výrobou moc zkušeností, tak musí počítat s hodinkou času. Ti zkušenější to budou mít do půlhodiny na stole.

Tags:

O autorovi

Reply