Rady pro krásnou pleť

Každá žena sní o tom, že její tvář bude krásná, bez jakéhokoli akné či drobných uhrů. Ženy chtějí mít přece pleť, jak se říká, jako „dětskou prdelku“. Některým to ale jen tak lehce nejde. Někdy v tom hrají roli geny, někdy to, že nalíčené chodíme spáč či cigarety nebo alkohol. Zkusme se ale pozastavit a vypsat si zde jednoduché rady, které geny zastraší a pomůžou krásné pleti i přes některé naše zlozvyky.

NANÁŠENÍ KRÉMU

Před každým líčením bychom si měli řádně namazat svou pleť. Nesmíme zapomínat na dekolt a krk. Zvlášť opatrně a důkladně je nutné se věnovat očním partiím. Po nanesení krému bychom měli čekat alespoň patnáct minut, než začneme s líčením.

VODA JE ZÁKLAD

Pleť je jasnější a lépe vyživená, když pijeme dostatečně množství vody. Voda je obecně zdravou tekutinou a pitím vody prospějeme nejen kůži, ale i celému organismu.

SPÁNEK PRO KRÁSU

„Spánek je pro krásu“ – toto rčení není žádná lež. Pro krásnou svěží a mladistvou pleť je důležitý dostatek spánku. Odpočinek nikdy není k zahození. Po dobrém spánku získáme nejen krásnější pleť, ale také skvěle nastartovaný organismus.

CIGARETY JSOU TABU

Tabákové výrobky obecně škodí zdraví a pleti obzvlášť. Pokud chceme mít pleť krásnou a jemnou, měli bychom se vyhýbat jak tabákovým výrobkům, tak zakouřenému prostředí. Místo toho bychom se měli zaměřit spíše na vitaminy a bohatou stravu.

I POČASÍ HRAJE SVOU ROLI

Je jasné, že i počasí hraje velkou roli v péči o pleť. Spousta sluníčka škodí, stejně tak jako velký mráz. Proto je nutné svou pleť chránit patřičnými krémy. Nikdy ale ještě pleti neublížila procházka v dešti. Jak romantické!

VEČERNÍ ODLÍČENÍ

Večerní odlíčení je zkrátka pravidlem číslo jedna. Je to nejdůležitější pravidlo. Odlíčení by mělo být každodenní samozřejmostí.

Vaše pleť Vám bude vděčná!

O autorovi

Reply