Návod jak bezpracně získat až 10000Kč ročně

Peníze navíc se hodí vždycky. A co teprve když jejích získání nemusí téměř nic stát? Dnes se podíváme, kde všude jde ušetřit aniž byste se museli nějak omezovat. Jediné co budete potřebovat je trocha času.

call-15924_640

1. Srovnání mobilních tarifů – úspora až 3000 korun ročně

Taky patříte mezi ty, co účet za volání nijak neřeší a používají třeba celé roky stejný tarif? Pak možná zbytečně přicházíte i o stovky korun měsíčně. Dnes je těžké se vyznat mezi stovkami nabídek operátorů, a proto existují tzv. srovnávače, které porovnávají všechny tarify najednou.

Kolik jde ušetřit?

Uděláme si malý příklad. Mám volání bez paušálu za 2,5 Kč/minutu, smsky za 1,5 Kč. Za měsíc průměrně provolám 100 minut a pošlu 20 smsek. Celková útrata je tedy zhruba 280 korun měsíčně. V porovnávači jsem ale našel tarif od virtuálního operátora Axolotl mobile, u kterého za stejných podmínek utratím 162 korun.

Celková úspora je tedy 118 korun měsíčně a každý rok tak ušetřím průměrně 1416 korun.

Tip: Porovnávače tarifů si ty nejlepší nabídky nechávají pro sebe a v jejich kalkulačce je nenajdete. Můžete tak dostat  neomezený tarif za cenu pod 500 korun, což je téměř o 300 korun levnější než u samotných operátorů. Pro tyto tarify je ale požadováno poskytnutí telefonního čísla.

Kde si porovnat tarify?

Porovnávejte si tarify jen u ověřených srovnávačů pod dohledem Českého telekomunikačního úřadu. Jen tak si můžete být jistí, že jsou všechny údaje správně. Největším srovnávačem tarifů u nás je Tarifomat.cz, který jako jediný má více než 150 tisíc klientů. K tarifům poskytuje navíc bezplatné právní poradenství a vyřízení smlouvy bez návštěvy pobočky operátora.

flame-580342_1280

2. Srovnání cen energií – úspora i 7000 korun za rok

Každý dodavatel elektřiny a plynu dnes tvrdí, že je ten nejlevnější na trhu. Nejlevnější ale může být jen jeden!

Při porovnání desítek dostupných dodavatelů a jejich tarifů může být úspora i v řádu tisíců a u rodinných domu topících plynem i přes 7000 korun a to už opravdu nejsou drobné.

Jak to probíhá a kolik ušetříte?

Srovnání energií funguje podobně, jako srovnaní mobilních tarifů. Do kalkulačky se zadává poloha odběrného místa, spotřeba (přesná nebo jen orientační), současný dodavatel a cenový tarif.

Malý příklad: Bydlíte v pražském bytě. Plynem topíte, ohříváte vodu a vaříte s průměrnou spotřebou 650m3. Jste u Pražské energetické a za rok platíte 13014 korun. Při změně dodavatele na Eon ale zaplatíte za stejné množství plynu pouze 10089 korun a ušetříte 3029 korun. Navíc můžete smlouvu při zvýšení cen vypovědět.

Kromě plynu lze porovnat i elektřinu, ale tam je většinou úspora o něco nižší.

Kde porovnávat?

Na porovnání cen plynu a elektřiny jsou asi nejlepší Sfinance (dnes jsou přejmenované na porovnej24), kde máte díky záštitě Seznamu záruku, že jsou jejich údaje správné. Porovnat energie jde také u Tarifomatu, ale nejsem si jistý, jestli opravdu mají v porovnávači všechny dodavatele. Hlavně pozor na různé podvodné kalkulačky!

cuba-625438_640

3. Povinné ručení – úspora pár set až tisíce korun

Pojišťovny se o klienty doslova perou a ti z nás co vlastní auto toho můžou využít. Není nutně mít bezpodmínečně nejdražší pojistku se spoustou bonusů. Na co je pojištění proti povodni řidiči, který bydlí na kopci nebo k čemu je pojištění proti srážce se zvěří, když s autem jezdíte maximálně na nákupy. Na povinném ručení sice u osobního auta ušetříte jen pár stovek, ale každá koruna k dobru se hodí.

Porovnávačů pojištění automobilu je celá spousta. Můžete vyžkoušet třeba Sfinance nebo iPojištění.cz

cigarette-424540_640

4. Kouříte? Zkuste to omezit – 1 cigareta denně = 1370 Kč ročně

Schválně nepíšu přestaňte kouřit, i když to je jistě pro peněžeku i zdraví to nejlepší, ale omezte kouření. Ceny cigaret každoročně stoupají a tak stačí i jen drobný ústupek v míře kouření může ušetřit velké množství peněz.

Pojďme si udělat příklad:

Když vykouříte krabičku denně, tak při její ceně 75 korun zaplatíte ročně za cigarety okolo 27000 korun a to je opravdu slušný balík peněz. Ale jak z něj něco ušetřit? Stačí, když místo svých obvyklých 20 cigaret vykouříte jen 15. Není to zas tak velký rozdíl, ale vaše peněženka tím ušetří za rok skoro 7 tisíc a tyto peníze se určitě budou hodit i někde jinde.

 

Napadá vás kde ještě ušetřit? Napište nám do diskuze.

O autorovi

Reply