Ozdobný ŠÁTEK S ŘETÍZKEM

Ozdobný ŠÁTEK S ŘETÍZKEM

Elegantní a originální, takové doplňky ocení především ženy, které chtějí být osobité a vyhýbají se běžným módním trendům. Pro takové je přímo malou osobní tragédií a stínem celého dne, když potkají někoho ve stejném oblečení nebo s ozdobami či bižuterií či jinými doplňky od stejného výrobce. Nechávat si zhotovovat stále nové originály, to znamená stát se studnicí neotřelých nápadů nebo investovat pořádné sumy do tvořivých výtvarníků. Ani ti totiž nemají zásoby nápadů bezedné a tak občas prostě ani s dobrou vůlí není kde brát. Vítaným řešením bude možní populární trend DIY (Do It Yourself), prostě trochu si lámat hlavu, přemýšlet a improvizovat, výsledek nakonec často stojí za to!

POUŽITÉ, VYŘAZENÉ NEBO ZDÁNLIVĚ BEZCENNÉ

předměty mohou posloužit právě pro amatérské i profesionální výtvarníky jako zdroj inspirace a materiál k vytvoření úžasných kreací. Například talentovaná výtvarnice a designérka Maegan Tintari nechodí pro materiály a inspiraci nikam daleko, s radostí vezme zavděk tím, co se jí naskytne. Díky citu pro materiál i neotřelým nápadům vzbudila svými kreacemi velký zájem a získala značnou publicitu. Jeden z jejích nápadů si představíme a o nějakou variantu (aby se přece jednalo o skutečný originál a ne jen pouhou imitaci! J) se jistě můžete s úspěchem pokusit. Jste-li muž, můžete okouzlit svou přítelkyni nebo manželku vlastnoručním dárkem, což se dnes už tak často nevidí a mnohé to skutečně dokáží ocenit. A pokud tyhle řádky čte žena, má možností hned několik. Buď nenápadně podsune zajímavý námět tomu svému, přesvědčí ho mazaně o jeho úžasné šikovnosti v rukodělných pracech a může se těšit na doplněk, který jí budou všechny kamarádky závidět, nebo zvolí cestu „udělej si sama“!. Jsou činnosti, ve kterých se muži jen těžko snaží vyrovnat obratnosti ženských rukou, tohle může být právě jedna z takových situací. Výrobu lze pochopitelně zadat i zručnému profesionálovi, ale to už by asi prostě tak nějak nebylo ono, nemyslíte?

VARIABILNÍ VÝBĚR MATERIÁLU

V principu se jedná o kombinaci dvou velmi odlišných materiálů, právě ten kontrast působí velmi efektním dojmem a zvyšuje celkový dopad. Coby textilní součást, která bude propletena kovovými segmenty řetízku, je variabilita použitelných materiálů obrovská, důležitá je určitá poddajnost materiálu a jeho vhodnost pro zvolený účel. Pro nošení na holém těle bude vhodnější sáhnout po látkách měkkých, příjemných na dotek a nehrozících škrábáním nebo svěděním. Kromě šátků nebo slabých šál lze použít i několik různě širokých a barevných stužek, s barevností ale vždy raději opatrně, hranice nevkusu nebo dokonce kýče je občas dosažitelná až příliš snadno, potom by celá snaha nabrala spíš opačný efekt! Pro použití přes límec je možné sáhnout po materiálech s hrubší, drsnou strukturou,

úžasných výsledků lze dosáhnout například s jutovou tkaninou, připomínající klasickou pytlovinu. Zajímavého efektu lze dosáhnout i s nastříhanými proužky látky v kontrastních barvách (tmavá a světlá, například černá se žlutou), k tomu je třeba zvolit odpovídající typ a barvu řetízku, což je druhá důležitá část volby materiálu. Dbejte na to, aby řetízek neměl tendenci pouštět barvu a nebyl zhotoven ledabyle, tedy s ostrými hranami v místě spojů oček. Výběr z kutilského koutku může být první a okamžitou volbou, ne každý řetěz či řetízek ale bude vhodný, při návštěvě odborné prodejny nebo zalistování internetovými nabídkami vám budou až oči přecházet, co je na světě různých typů, tvarů a barev řetízků.

VÝROBA SAMOTNÁ JE SNADNÁ

Zvolíte si způsob provlékání, může být pravidelný a vytvářet tak v kombinaci s řetízkem určitý vzor, rozhodně ale ani záměrně nahodilé provléknutí textilního materiálu nebude vypadat špatně. A pokud by se vám výsledek nezdál, prostě část (nebo celý ozdobný šátek) opatrně a s citem rozpletete, zkusíte to jinak a to by v tom byl čert, aby nakonec nevzniklo malé umělecké dílo. Řetízek buď uzavřete tak, aby bylo možné ho bez problémů přetáhnout přes hlavu, nebo ho opatříte jednoduchou sponou, výběr je velký a celkový vzhled neobvyklého módního doplňku tak můžete skutečně naplno přizpůsobit svému vkusu a představám. Tak už nezbývá než popřát, aby se ozdobný šátek opravdu povedl a byl dokonalým doplňkem pro vhodné příležitosti…

potreby

Zdroj inspirace a obrázky: http://www.shoplovemaegan.com/2009/05/diy-chain-necklace-scarf.html

Tags:

O autorovi

Reply