Nástrahy vyvolávající chuť k jídlu

Ani o tom nevíte, ale určitě se i u Vás doma najedou nástrahy, jež spouštějí chuť k jídlu. Možná pravidelně a zdravě jíte, pijete hodně vody i cvičíte, ale chuť na sladké či jiné jídlo se Vás nepouští, je to pravda? Možná to způsobuje právě barva Vašeho ubrusu!

ČERVENÝ UBRUS JE TABU!

Červená se často objevuje v různých logách fast-foodů či jiných rychlých občerstvení. Toto je přímá záminka! Červená barva vyvolává tvorbu slin a nutí Vás co nejdříve něco dobrého sníst! Červená barva totiž vyvolává jakýsi pocit nebezpečí, například smrti z hladu. Proto je tato barva v kuchyni velkým tabu. Kuchyň by měla být vymalována či sladěna spíše do chladných barev, jako je zelená či modrá, které zklidní Váš nervový systém a zpomalí Vaše jídelní tempo.

HUDBA BĚHEM SVAČINY? NE!

Hudba burcuje nervový systém a uvádí mysl do vzrušeného stavu, což určitě oceníte v posilovně na běžeckém pásu. V okamžiku, kdy si ale ukrajujete kousek malinového koláče, vám hudební dopink přestává být prospěšný. Podle vědců lidé, kteří při jídle poslouchají taneční muziku, spořádají pět soust za minutu, zatímco vyznavači klidné hudby nebo úplného ticha snědí za stejnou dobu tři sousta.
Při vaření si hudbu pusťte, ale při jídle ji rychle vypněte!

PUŠTĚNÁ TELEVIZE? ZAPOMEŇTE!

Když při jídle sledujete například Váš oblíbený seriál, je to velkou chybou. Nesoustředíte se na jídlo a ztrácíte pojem o tom, kolik toho vlastně sníte. Nedávný psychologický experiment ukázal, že lidé, kteří denně hodinu sledovali televizi, snědli o osmadvacet procent víc jídla než lidé, kteří ji zapínali v průměru jen na půl hodiny denně. Proto se vždy soustřeďte jen na jídlo. V tomto okamžiku není dobré, když děláte více věcí najednou.

O autorovi

Reply