Kraslice štěstí

Blíží se Velikonoce a Vy stále nevíte, jak své staré kraslice oživit? Chcete vytvořit nové, ale nemáte chuť si s nimi dlouho hrát? Máte raději čas jen na obyčejné namalování štětcem? Co kdybyste je udělali výjimečnými díky přáním uvnitř vajíčka!

Koláčky štěstí, které se podávají v různých čínským restauracích především v zahraniční, jež můžeme znát z různých filmů, jsou dnes velmi oblíbené. Spousta lidí na věštbu v nich ukrytou věří. Udělejte někomu krásný den se sudbou, jež rozzáří úsměv na tvářích.

Co budete potřebovat:

  • vyfouknuté vajíčko, které si namalujete podle svých představ

  • papír

  • tužku

Postup:

kraslice1

Vajíčko si namalujete, jak je Vám libo. Můžete použít klasické malování barvivem, můžete si je kreativně nazdobit sami, nebo také můžete poprosit někoho, kdo Vám je ozdobí. Tento hlavní a první bod je zcela na Vás.

Dalším krokem bude vymýšlení přání do těchto vajíček. Papír si rozstřihejte na tenké pásky, na které napíšete Vaši sudbu. Může tam být přání pěkného dne nebo věštba nalezení lásky. To se odvíjí od charakteru a životní situace člověka, jemuž kraslici chcete věnovat.

kraslice2

Poté toto přání srolujete do velmi tenké roličky. Vsunete ji do dírky, kterou jste vyfukovali bílek se žloutkem, a když ji pak někomu darujete, nezapomeňte říct: „Zkus kraslici otevřít.“

kraslice

Velikonoce jsou přece plné překvapení!

O autorovi

Reply