Korálkové náušnice ve tvaru stříšky DIY

Nyní se naučíme vyrobit si náušnice, které jsou připevněny na puzetě, kterou provlečeme skrz ucho. Nepotřebujete tedy žádné náušnicové háčky. Náušnice jsou z korálků a výsledný tvar může někomu připomínat stříšku, nebo jehlan. Možná někomu přijdou složité na výrobu, ale je to hračka.

Co budeme pro výrobu naušnic potřebovat:

Korálky velikosti 0,4 mm

Rokajly velikosti 0,3 mm

Pevnou nit

Puzety

Náušnicové zapínání

Nůžky a bižuterní lepidlo

Postup:

Vyberte si korálky a rokajly libovolné barvy a materiálu. Hlavně tak, aby se vám líbili a hodili se k vašemu oblečení.

Na nit, dlouhou 25 – 30 cm, si navlékněte střídavě 4 rokajly a 3 korálky. Dle barevné kombinace našeho návodu navlečte modrý rokajl, hnědý korálek a střídavě pokračujte. Posuňte korálky doprostřed nitě a navlékněte čtvrtý korálek. DSC03211

Z druhého konce nitě provlékněte v opačném směru tentýž korálek. Vznikne vám tak menší kroužek. Poté navlékněte na každou stranu nitě jeden rokajl. Na jednu stranu také korálek, druhou stranou nitě ji opět protisměrně provlékněte.

DSC03212

Opět pak na každou stranu navlékněte rokajl. Každou stranou nitě protisměrně provlečte nejspodnější korálek. Zatáhněte za oba konce a vytvoří se vám stříška.

DSC03213DSC03214

Udělejte aspoň 3 uzlíky, ať vám to pořádně drží. Nad uzlíky navlékněte jeden, dva rokajly a znovu zauzlujte. Ukryjte je pod vrchol stříšky, zakápněte tentýž prostor lepidlem a přilepte puzetu. Hlavně to nechte pořádně zaschnout, alespoň 24 hodin, než si to zapíchnete do uší.

DSC03218 DSC03221

Kolik vás to bude stát

Všechny materiály vás vyjdou levně, do 30 Kč. Bižuterní lepidlo je z uvedených materiálů nejdražší, ale můžete ho zaměnit za jiné lepidlo, které se hodí k lepení kovů, plastů a podobných materiálů.

Časová náročnost

Když se podíváte na hotový výrobek na fotografii, možná si pomyslíte, že to zabere dostatek času. Ale složité to vůbec není. Do půlhodiny budete mít hotovo, pokud nepočítáme alespoň 24 hodin na zaschnutí lepidla.

O autorovi

Reply