Kolik času máme?

„Ten, kdo se nepokusil sáhnout po hvězdách, vůbec nežil, ale jen existoval.“
Silvestr Stallone

Je jednoduché říct, že jsme na danou věc neměli čas. Horší je ale vědět, že jsme se danou věc ani nepokusili udělat kvůli tomu, že jsme lenošili v peřinách zalezlí u televize či počítače. V takových případech bychom si měli uvědomit, kolik času nám zbývá k dosažení toho, o čem sníme. 

Každý z nás má sny, ale málo lidí jich dosáhne právě kvůli, již zmíněnému, lenošení. Nevynaložíme s časem tak dobře, jak bychom chtěli. Často si říkáme, že zítra je taky den, ale promrháme časem, který máme teď, v tuto chvíli. Zamysleme se někdy nad tím, kde bychom chtěli být, a udělejme pro to maximum ne zítra, ale teď. Nemůžeme čekat na správný čas – ten nikdy nepřijde. Správný moment si musíme vytvořit.

„Představte si, že žijete do devadesáti. Narodili jste se v roce 1970 a umřete v roce 2060 – 90 let, když máte kliku. Devadesát let je neobvyklé, většina to zvládne do sedmdesáti, osmdesáti. Někdo natáhne brka v šedesáti, třeba i po padesátce. Ovšem teoreticky řekněme, že žijete do devadesáti. A teď to znásobte 365. Vyjde 32 850. To jste vy, Váš celý život. Méně než 33 000 dnů. Odečtěte od toho 3 650 – to je těch deset let, kdy vlastně nežijete, asi čtyři ze začátku a šest ke konci. Zbude Vám 29 200. Den má 24 hodin, musíme spát, průměrně 8 hodin denně. Takže třetině řekněte sbohem. Máme 19 466 dnů. Takže, co jste tento týden dělali?“

 https://www.youtube.com/watch?v=KhPUu0_DAcU

Můžeme čekat, ale čas na nás čekat nebude.

O autorovi

Reply