Kaktusy, které neuschnou!

Začalo nám jaro a volné chvíle se stávají ideálními odpoledni na věnování se dětem. Co kdybyste je vzali do přírody a vyhlásili hru, kdo najde co nejvíce velkých placatých kamenů? Vznikne z nich totiž rostlina, která neuschne!

Tento nápad ovšem nemusí být jen pro maminky s dětmi. Máte problém takový, že byste rádi ve svém domě či bytě měli okrasné květiny, ale neumíte se o ně postarat? I přes poctivé zalévání Vám stále uvadají? Problém vyřešen! Tyto kaktusy nepotřebují žádnou péči.

Co potřebujete:

  • zelenou barvu
  • štětec
  • bílou barvu (možné i bělítko)
  • květináč s hlínou (popř. dalšími menšími kamínky)
  • placaté kameny (velikostně je to na Vás)

Postup:

Postup je velmi jednoduchý! Kameny si natřeme z obou stran odstíny zelené barvy. Necháme zaschnout a posléze na ně nakreslíme bílé tečky nebo chmýří (můžete použít i jiné barvy a kaktusy vytvořit rozkvetené)

.kaktusy2

Opět necháte zaschnout. Přichystáte si květináč, do kterého pak „kaktusové kameny“ umístíte. Podkladem může být hlína, aby kámen krásně držel. Můžete také vytvořit prostředí jinými kameny. Nebo také spojit tyto dva typy – kameny podložit hlínou a až kaktusy umístíte, kolem nich naskládat drobné další kameny.

kaktusy3

No řekněte – poznali známí rozdíl?

O autorovi

No Responses

Reply