Oblíbené jarní květiny

Hodně lidí si láme hlavu, které to jarní květiny jsou nejlepší na balkon či terasu. Nesmí dělat příliš nepořádek, ale zároveň musí být krásné a napohled zaujmout. Péče nesmí být nějak zvláště náročná nebo odlišná od jiných. Všechny požadavky bereme v potaz a přinášíme Vám pár tipů právě na jarní květinky, které se hodí jak na balkon, tak na terasu.

Osteospermum

Tato letnička roste od května do října. Její květy jsou bílé, žluté, oranžové, modré, fialové nebo růžové. Vyžaduje sluníčko a časté zalévání.
Osteospermum_ecklonis1

Dvouzubec ločidlolistý

Letnička se žlutými květy potřebuje jen slunce a každodenní zálivku. Hodí se do záhonku i truhlíku a roste od května do října.
5661783-bidens

Diamantový závoj

Květina má drobné zářivé bílé kvítky. Kombinuje se s rostlinami většího vzrůstu nebo s těmi, které jsou více olistěné. Doporučuje se slunce nebo polostín a každodenní zálivka.
5661793-euphorbia-bily-zavoj

Lobelka

Letnička je velmi náročná, jelikož vyžaduje bohatou zálivku. Kvete i na slunci i v polostínu. Kvete už od prvních mrazíků do října.
f2975338

Surfinia

Vyžaduje slunné nebo polostinné místo, které je chráněné před deštěm. Zaléváme jen přiměřeně. Pokud se stane, že květinu přemáčíme,mohou vzniknout houbovité choroby.
926_surfinia_hotpink

Gerbery

Pestrobarevné květiny zajišťují oživení. Potřebují hodně světla, ale ne přímé slunce. Zaléváme vždy podle potřeby do spodní nádoby, ne přímo na květiny.
013729

O autorovi

Reply