Elegantní kočíčí ouška DIY

Pokud někdo ženu nazve kočkou, určitě je to poklona a vyjádření obdivu k eleganci, kočičímu vzhledu se ale lze ještě o trochu víc přiblížit. Taková poměrně nenápadná a přitom velmi efektně působící „kočičí čelenka“ se dá snadno vyrobit, nejlépe ves spolupráci s nějakým šikulou, jemuž potom můžete coby skutečná a nefalšovaná kočka dělat doprovod a uvést tak jeho přátele do stavu vytržení nebo mírné závisti. Doplněk lze zhotovit z dostupného materiálu celkem snadno a výsledek se vyrovná těm kupovaným, navíc si lze ještě vše přizpůsobit a „doladit“ podle svých představ.

MATERIÁL ZA PÁR KORUN

Nebudete skutečně muset investovat do pořízení nákladných komponentů, možná vše potřebné najdete doma, spolu s se svým partnerem (nebo partnerkou) určitě nebude problém všechno zkompletovat.

Co tedy potřebujeme?

· kousek pravé nebo umělé kůže

· ozdobné nůžky

· děrovačku na kůži

· elastický hřebínek (najdete i jako stretchy headband comb, stretch comb)

· jehlu a nit

…a můžete se pustit do výroby, zabere opravdu jen chvilku.

ŠIKOVNÉ RUCE SI PORADÍ

Jako první krok doporučuji vystřižení oušek, tvar vidíte na obrázku, délka hrany se může (podle toho, jak je chcete výrazná) pohybovat v rozmezí 6 až 8 centimetrů, menší by nebyla příliš výrazná, v případě hodně krátkých vlasů ale nebudou na závadu. Příliš velké nelze doporučit, moc nápadný prvek působí rušivě a spíš kazí výsledný efekt, takže pěkně přiměřeně.

e9clt4vEpxxg_rKO90JsWHxlLPVas6JqbksS--kU496QL8hcvRV09fSrvi0AN8q5PcPWRSs

Aby uši získaly ten správný tvar a současně pěkně pevně držely, prošijeme ve středu dolní části každého ouška několik stehů silnější nití. Použijete-li pevnou kůži, k protažení si lze pomoci plochými kleštičkami. Takhle upravené budou i při chůzi či rychlejších pohybech

správně zformované, nehrozí v žádném případě, že by plandaly jako uši nějakého mopslíkaJ! Kočka přece musí být vždy prudce elegantní…

aNekHbGgAV2jn0mf6wYKwgZDQl8Y9D3lpU93tcjlrtkgtD77RwuSXx6NYJcqGWwjB6V4r3E

Děrovačkou zhotovte podle obrázku čtyři otvory ve spodní části každého ucha, vzdálenost otvorů přizpůsobte rozteči hrotů elastického hřebínku. Potom je opatrně navlékněte na hřebínek podle vyobrazení, budou správně přiléhat k hlavě a hřebínek se ve vlasech hřebínek prakticky na pohled ztratí. Barvu pružného hřebínku zvolte s ohledem na barvu vlasů, v tomto případě kontrastovat by barevně měly spíš jen samotné uši.

DALŠÍ VARIANTY

Zajímavě a přímo eroticky vyzývavě působí i ouška ze skvrnitě barvené kůže (ať už je to „tygří pruhování“, černé tečky na světlém podkladu nebo zcela jiná variace), jak výsledný efekt bude působit, záleží vždy na sladění barvy vlasů, stylu účesu a velikosti i provedení oušek. Lze vytvořit i uši kulaté, nepůsobí ale tak výrazným dojmem, spíš docílíte vzhledu dobráckého medvídka, což pro mnohé ženy až tak žádoucí zase není. Výborným a skutečně dokonalým doplňkem je pásek ze stejného (nebo vzhledově co nejpodobnějšího) materiálu, který efekt umocní. Celková stylizace už je na Vás a jistě se najde mnoho příležitostí, kdy lze nápaditý doplněk použít. Mňau!

 

Díky za inspiraci a fotky patří na stránky: http://www.lovemaegan.com/2013/09/diy-leather-cat-ears-headband-a-lil-cute-a-lil-meow.html

O autorovi

Reply