Domácí péče pro krásnější ruce a nehty

Ruce o vás prozradí více, než si vůbec uvědomujete. Jsou vaší vizitkou a proto si zaslouží mimořádnou péči. Unavená pokožka rukou i neupravené nehty přitahují pozornost stejně tak jako nehty a ruce krásné a upravené. Máte křehké nehty, které se třepí? Vaše ruce jsou suché a drsné? Za péči o ruce a nehty nemusíte vyhazovat stovky korun. Použijte domácí suroviny, olivový olej, citron, nebo med a vaše ruce i nehty budou hebké a krásné.

Vyživující zábalkp-1377595863

Na domácí vyživující zábal budete potřebovat:

  • trochu pomletých mandlí,
  • lžičku medu,
  • lžičku mléka,
  • lžičku citronové šťávy,
  • jeden žloutek.

Všechny ingredience smíchejte dohromady do hustější kaše. Směsí potřete ruce i nehty a natáhněte bavlněné rukavice. Kúru nechte působit přes noc. Ideální je aplikovat směs třikrát týdně. Vaše nehty posílí, přestanou se třepit a budou lesklejší a vaše ruce budou hebké a jemné.

Vazelínový zábal

Ruce dokáže ošetřit také obyčejná vazelína. Naneste silnou vrstvu vazelíny na ruce a nehty a navlékněte si bavlněné rukavice. Zábal nechte působit přes noc. Po sejmutí rukavic pak nehty ještě přeleštěte bavlněným hadříkem.

Olejovo-medový zábal

Smíchejte lžičku olivového oleje se lžičkou medu. Vzniklou směs pomalu vtírejte do rukou a na nehty. Poté ruce zabalte na půl hodiny do froté ručníku. Zábal ruce vyživuje a zbavuje suchosti, proto se hodí spíše na zimní měsíce.

pece-o-ruce-vcetne-lakovani-nehtu-640x480Olejová koupel

Na unavené ruce a nehty pomáhá také olejová koupel. Možností, jak ji vytvořit je hned několik. Nejjednodušší je smíchat olivový olej s citronovou šťávou (na 100 ml oleje přidejte 5 kapek šťávy). V lékárně nebo drogerii také seženete oleje esenciální, nejčastěji mandlový. Do něj už pak nemusíte přidávat žádné další ingredience. Do koupele pak ponořte ruce a nechejte je v lázni deset minut. Opakujte dvakrát týdně.

Mléčná koupel

Plnotučné mléko ohřejte (mléko ohřejte na takovou teplotu, abyste v ní bez hnutí udržela ruce). Do teplého mléka ponořte na deset minut ruce. Mléčná koupel napomáhá hydrataci rukou a zpevnění nehtů.

Co vy, milé čtenářky? Už jste nějakou radu pro domácí péči o ruce a nehty vyzkoušely? Napište nám do komentářů, jak se o ruce a nehty staráte vy. 

O autorovi

Reply