Luxusní relax pro vaše nohy – minipláž pod stolem

Toužíte občas mít PLÁŽ POD STOLEM?

Sedavé zaměstnání není pro tělo nic příjemného, sice se fyzicky nenamáháte, ale mnohahodinový pobyt u monitoru může být i s příjemnou hudbou a klimatizací trochu monotónní a stresující. Pokud pracujete doma, můžete se uveřejněnými snímky nechat volně inspirovat a dopřát si pocit pobytu na pláži, především v letních parnech to určitě nemá chybu! Jako šéf firmy si také můžete něco podobného dopřát, asi o vás budou za zády někteří mluvit jako o zvláštním podívínovi, ale z velké části to bude jen závist, navíc budování nemusíte provádět vlastnoručně, prostě to zadáte nějakému šikulovi. Ačkoli, co ci člověk udělá sám, to ho často víc těší, pro vás to neplatí?

KDE SVOU MINIPLÁŽ MŮŽETE VYBUDOVAT

Vycházíte-li z původní myšlenky a nápadu samorostlého amerického umělce Justina Kempa z Massetchussess, optimální volbou bude pracovna, kde trávíte velké množství času a chcete si pobyt atypickým způsobem zpříjemnit. Stačí pevná podlaha, ani nemusí být zrovna ta moderní plovoucí, jak ji vidíme na fotkách, pokud použijete k podložení „pláže“ vhodnou textilní fólii (jaká se používá například pod venkovní bazény či k vyrovnání podlah), tu přikryjete pevnou nepropustnou plachtou a všechno je nakonec třeba olemovat jednoduchou, ale pevnou „ohrádkou“, kvalitně spojenou už jen proto, aby nedošlo k jejímu rozpojení a pískové expanzi třeba při kontaktu s hranou domácí „pláže“.

4Qslvh_2unxZEWQQLesL4cesw_xGhkfUY3-IrDu7fq1fh0OfhuyWR1_y4TTr_m1ARgr5TDA

JAK PÍSEK PŮSOBÍ?

Prostě úžasně, v teplých dnech i suchý písek dokonce příjemně chladí a především přehrnováním písku a změnou tvaru plochy pod chodidly své nohy ideálním způsobem neustále masírujete. Zvlhčovat ho v žádném případě nezkoušejte, pokud byste narychlo potřebovali někam poodejít, byl by proces očisty nohou značně komplikovanější. Takhle se nejlépe osvědčí smeták nebo košťátko, zejména u hrubší struktury písku. Především psychický faktor je ale opravdu zajímavý, najednou můžete mít i při práci nebo brouzdání na internetu pocit nekončící dovolené v exotické destinaci, to má přece určitě něco do sebe, ne? Odvážně umístěný počítač pana Kempa bych se asi osobně pokusil spíš pomocí delších kabelů situovat mimo písek, to je ale jeden z detailů, které leží na každém uživateli a jeho osobní volbě.

NÁKLAĎÁK DO OBÝVÁKU

rozhodně zajíždět nemusí, pro naplnění postačí několik kbelíků vhodného písku, sice se to pronese, ale výsledek bude určitě stát za to. Navíc proč nedopřát i přátelům možnost trochu protáhnout své tělo a podílet se na tak zajímavém projektu, jako je domácí pláž? Transport písku z oblíbené pláže by se asi značně prodražil, nabídek na nejrůznější druhy písku je však dost a jen dejte pozor, abyste při objednávání nebyli omylem považováni za stavební firmu, které potřebuje písek po stovkách tun a ne pouhých pár desítek kilogramů. Vydat se pod rouškou tmy na dětské hřiště by ale určitě nebylo to pravé řešení, zeptejte se třeba akvaristů nebo teraristů, kde písek obstarávají. (Pokud by vám náhodou odpověděli, že za tmy vyrážení na dětské hřiště s lopatkou a kbelíkem, nevěřte jim a zeptejte se někoho serióznějšího! J ).

Epfm8SsxP6xs4VClbH9mlvofNjOXbAFCyoYXYdp6bDrpOkd8M99rsHJhtGt-7cD3u3nMg6U

DOKONALOU IDYLU

můžete ještě vylepšit audionahrávkou mořského příboje se skřeky racků a umístěním palmy v kořenáči do sousedství vašeho „písečného království“, na pláži je určitě fajn i mít nějaký vhodně vychlazený studený nápoj při ruce a co vám bude scházet? Jen nezapomeňte, že původním úmyslem bylo vytvoření příjemného a efektivitu zvyšujícího pracoviště, tedy žádné dívky v bikinách, opalovací lehátko nebo plážovou párty, maximálně si vedle stolu opřete třeba surfové prkno. A na závěr malé varování: máte-li doma kočku nebo psa, raději jim zabraňte v přístupu do místnosti, možná by si mohli situaci špatně vyložit a považovat vybudovanou „pláž“ za novou verzi bedničky s pískem, což by zřejmě vedlo ke konfliktu. Také děti s kyblíčky a bábovičkami raději nasměrujte do dětského pokoje, nechcete-li dalí den strávit úklidem. Ale myšlenka je to úžasná, co říkáte?

Zdroj inspirace a obrázků: http://www.boredpanda.com/sandbox-indoors-justin-kemp/

O autorovi

Reply