3 triky pro pozitivní myšlení

Myslete pozitivně a budou se dít dobré věci, myslete negativně a věci negativní Vás dostihnou – moudro, které nás provází od útlého rána až do pozdních hodin večerních. Spoustu lidí na toto rčení nevěří, ovšem spoustu lidí ano. Je to prosté a jednoduché.

Už se Vám určitě mnohokrát stalo, že jste ztratili například peněženku nebo klíče, šli jste naštvaní domů a, jako by toho nebylo málo, se Vám stalo spoustu dalších nešťastných náhod. Je jedno, jestli jste v naštvanosti a úplnou náhodou rozbili skleničku nebo uklouzli na podlaze. Zkrátka se to stalo a to jen s jediného důvodu – z důvodu takového, že jste se zlobili na předešlou špatnou věc, která se Vám stala. Negativní věci přináší jen spoustu dalších negativních věcí. Podle mého názoru tomu tak je. Proto bychom se neměli kritizovat za to, co se stane, a nám se to nelíbí. Jen to přejít a vidět tu spoustu krás, jež nás obklopuje. Nabýt pozitivitu můžeme ba jen z přírody kolem, z lidského štěstí či úsměvu.

Jak ale dosáhnout pozitivního pocitu, o kterém se zde zmiňuji? Existují tři jednoduché kroky, které nás navedou na cestu správného myšlení. Protože se chceme smát, ne mračit.

1. STARTUJTE UŽ RÁNO

„Den bude přesně takový, jaká bude Vaše první ranní myšlenka.“
Nečekejte na správný okamžik daný den. Správný okamžik na to, abychom zapnuli pozitivní myšlení, je přesně ta chvíle, kdy ráno otevřeme oči. Místo nadávání na zvuk budíku si řekněme jednoduchou frázi: „Dnes bude krásný den.“ Vstaňte s úsměvem, s očekáváním nového dne, nových věcí, nových výzev.

2. ZAČNĚTE OD SEBE

Pozitivní myšlení nenajdete u sousedů. Je ve Vás a je potřeba, abyste ho ve své hlavě našli. Stačí se přijmout, stačí si uvědomit své plusy i mínusy a spokojit se s nimi. Díky nim se lišíte od ostatních lidí kolem, to Vás dělá výjimečným. Uvěřte ve svou hodnotu, uvěřte ve své cíle a věřte sobě. Buďte se sebou spokojení, i když narazíte na kameny, které Vám přijdou do cesty. Jste to Vy a jste úžasní.

3. STOP NEGATIVNÍM VĚCEM

Fráze jako „Nestihnu to, nedokážu to, nemám na to“ okamžitě vyřaďte se svého slovníku. Může to být těžké, ale zvládnete to. Stejně jako zvládnete věci, o kterých jste si to neuměli vysvětlit a u kterých jste si nevěřili. Nemusíte stihnout přesně tak, jak jste plánovali, ale to nevadí – stihnete to jindy. Nevšímejte si nevydařených věcí, i ty nás někdy posouvají dál.

Může a bude líp – ale s negativním myšlením to lepší neuvidíte.

O autorovi

Reply